Jaanus Kala Viievõistlus on kergejõustiku mitmevõistlus, mis koosneb 100 meetri jooksust, kaugushüppest, kuulitõukest (7 kg), odaviskest (800 g) ja 1500 meetri jooksust. Samuti on naistel võimalus ennast proovile panna. Neile on kavas neli ala: 60 m jooks, kaugushüpe, kuulitõuge (4 kg) ja 600 m jooks.

Meeste punktid arvestatakse meeste 10-võistluse punktitabelist. Naistel 10 olümpiastarti tütarlaste tabelist, seda sellepärast, et naiste 7.võistluse punktitabeli järgi punktide saamisega tekiks paljudel naistel lihtsalt probleeme.

Vanuseklassid

Mehed
Mehed 40+
Mehed 50+

Naised
Naised 35+
Naised 45+

Kuna Jaanus Kala Viievõistlus on mitmevõistlus niiöelda lihtinimestele, siis sellest ka selline alade valik. Arvestades, et võistlustingimused on küllaltki spartalikud ja et kõigil oleks võrdsed tingimused, on keelatud kasutada naelikuid.

Võistluspäeval on mõeldud ka lastele, võidu joosta saavad nad igal juhul. Samuti on lastele kohapeal ka tasuta batuudi kasutamine.

Alates 2004.aastast on kõigil atleetidel ühesugused särgid. Kõiki võistlejaid autasustatakse diplomiga ja auhinnaga vastavalt tulemustele, st mida kõvem mees/naine, seda suurem valikuvõimalus, põhiline on see, et keegi ei lahku tühjade kätega. Autasustamine toimub staadionil vahetult peale võistluse lõppu.

Kohapeal toimub kõigi osalejate vahel õnneloos.

Osavõtutasu

KERGEJÕUSTIKU VIIEVÕISTLUS MEESTELE
15 eurot

KERGEJÕUSTIKU NELJAVÕISTLUS NAISTELE
15 eurot

Registreeru

Eelregistreerumine kestab kuni 06.07 kell 19.00

  Viievõistlus 2023

  08. juuli 2023
  Kell 11.00
  Antsla Gümnaasiumi staadion

  Jaanus Kala Viievõistlus 2023

  Jaanus Kala viievõistlus toetajad 2023

  Antsla vald vapp
  Eesti Kultuurkapital
  Antsla Inno logo
  Haugas Transport
  Kurmutec Systems
  Werro Wool